Ve své knize zmiňuji, že jsem si uvědomila, že má nemoc mi chce něco říct. Já jsem ale netušila co. Měla jsem pocit, že žiju dle svých představ a jsem spokojená. Až při recidivě mě napadlo, že nemoc nemám brát jako náhodu, ale jako příležitost něco si uvědomit a změnit. Ale co? 

Při pátrací cestě po příčině nemoci jsem začala číst doporučované knihy a chodit na různé besedy a přednášky. Jakmile jsem se rozhodla a otevřela se nabídkám a příležitostem, začaly za mnou chodit samy. Sdílím zde některé z knih, které mi pomohly přeladit způsob myšlení. Jedna z prvních akcí, na která mi otevřela oči i srdce, byl kurz zaměřený na změnu myšlení a zbavení se zaběhlých stereotypů. Kurz vychází z učení a knihy od Dr. Joe Dispenza: 

Zbavte se zvyku být sami sebou
Jak se zbavit starého způsobu myšlení a vytvořit si novou mysl
(Dr. Joe Dispenza)

Pro mě naprosto revoluční kniha, mé první setkání se s kvantovou fyzikou. Kniha vědecky potvrzuje, že můj instinktivní přístup k doléčení a vyléčení se z nemoci funguje.

Ukázka ze s.35: „Mysl a hmota jsou naprosto propleteny. Vaše vědomí (mysl) má účinky na energii (hmotu), protože vaše vědomí je energií a energie má vědomí.“

Úžasné, co říkáte?

Biologie víry
Jak uvolnit sílu vědomí, hmoty a zázraků
(Bruce H. Lipton, Ph.D.)

Tuto knihu jsem měla doma dva roky, než jsem se odhodlala ji číst. Stál za tím respekt, pocit, že bude příliš odborná. O to milejší bylo překvapení po přečtení prvních stran. Kniha je srozumitelná a vtipná! Vysvětluje, že nejsme otroci genů, význam energie, prostředí. Doporučuji!

Bruce H. Lipton, Ph.D._Biologie Víry
Bruce H. Lipton, Ph.D._Biologie Víry_back

Zaříkávač nemocí
(J. Hnízdil)

Skvělá kniha Jana Hnízdila, která čtivým a logickým  způsobem nabízí vysvětlení, jak je nemoc propojena s našim chováním a myšlením a čím si nemoc přivoláváme. Za mě nejen doporučuji, ale považuji tuhle knihu za povinnou četbu, pokud chcete rychle pochopit souvislosti.

Blog_Kniha Hnizdil_0_Cover

Afirmace (J. Menděl)

S touto milou knížečkou jsem se seznámila na autorském čtení v příbramské knihovně. Občas si ji vezmu do ruky a potěším se trefnými postřehy. Vtipný je způsob čtení, jaký Honza navrhnul: namátkově knížečku otevřít. Funguje to! Vždy si otevřu to, co mě v daný moment potěší, nebo souvisí s tím, na co jsem myslela! Stejný recept jsem použila i pro vybrání citátů na blog.

Jan Mendel_Afirmace_ (Book front)

Mám díky své špatné krátkodobé paměti ještě jeden benefit navíc: čtu vše poprvé. Ještě se mi nestalo, že bych si knížku otevřela na nějaké stránce a řekla si, že už jsem to četla. Tudíž nemusím řešit, jestli jsem otevřela knížku na dané straně opakovaně. Pro ty z vás, kdo byste knížku četli stejným způsobem a měli přitom paměť v pořádku, jje dobrou zprávou to, že podle nálady či pokročení v poznání a získání nových životních zkušeností , vám i opakované přečtení některé z afirmací může evokovat nová spojení.

Knížku vřele doporučuji. Je hebká nejen na dotyk, ale pohladí vás i na duši.

 

Jan Mendel_Afirmace_ (duse klid)

Cesta ven ze šíleného svět
(J. Menděl)

Cesta ven ze šíleného světa desky

Listy Olze
(K. Čapek)

 

Knížka dokazuje výjimečnou lásku Olgy a Karla a je stále aktuální,  přestože  korespondence je sto let stará. Přidávám speciální úryvek knihy o tom, jak je nastavení mysli nesmírně důležité pro uzdravení se.

 

Blog_Karel Čapek_Cover page

ZPRÁVY Z NITRA
(Z. Pohlreich)

Zdeňka čtivě vypráví svůj osobní životní příběh o sebelásce a překonání rakoviny prsu. 

Zdenka Pohlreich_Zprávy z nitra (1)
Zdenka Pohlreich_Zprávy z nitra (3)
Zdenka Pohlreich_Zprávy z nitra (2)

LYMFOM CITY
(L. Trávníčková)

Kniha vyšla podobně jako ta má díky kampani na HitHit. S pravdou ven: podpořila jsem ji ze solidarity a nechystala se knihu číst, působila na mě depresivně, navíc nemám ráda komiksy. Ale je úžasná! Odlehčený sarkastický nadhled autorky, také mladé maminky, mě vyloženě bavil. Navíc jsem zjistila, že komiksy jsou fajn, přečteno během chviličky 🙂