Ve své knize zmiňuji, že jsem si uvědomila, že má nemoc mi chce něco říct. Já jsem ale netušila co. Měla jsem pocit, že žiju dle svých představ a jsem spokojená. Až při recidivě mě napadlo, že nemoc nemám brát jako náhodu, ale jako příležitost něco si uvědomit a změnit. Ale co? 

Při pátrací cestě po příčině nemoci jsem začala číst doporučované knihy a chodit na různé besedy a přednášky. Jakmile jsem se rozhodla a otevřela se nabídkám a příležitostem, začaly za mnou chodit samy. Sdílím zde některé z knih, které mi pomohly přeladit způsob myšlení. Jedna z prvních akcí, na která mi otevřela oči i srdce, byl kurz zaměřený na změnu myšlení a zbavení se zaběhlých stereotypů. Kurz vychází z učení a knihy od Dr. Joe Dispenza: 

Zbavte se zvyku být sami sebou
Jak se zbavit starého způsobu myšlení a vytvořit si novou mysl
(Dr. Joe Dispenza)

Pro mě naprosto revoluční kniha, mé první setkání se s kvantovou fyzikou. Kniha vědecky potvrzuje, že můj instinktivní přístup k doléčení a vyléčení se z nemoci funguje.

Ukázka ze s.35: „Mysl a hmota jsou naprosto propleteny. Vaše vědomí (mysl) má účinky na energii (hmotu), protože vaše vědomí je energií a energie má vědomí.“

Úžasné, co říkáte?

Biologie víry
Jak uvolnit sílu vědomí, hmoty a zázraků
(Bruce H. Lipton, Ph.D.)

Tuto knihu jsem měla doma dva roky, než jsem se odhodlala ji číst. Stál za tím respekt, pocit, že bude příliš odborná. O to milejší bylo překvapení po přečtení prvních stran. Kniha je srozumitelná a vtipná! Vysvětluje, že nejsme otroci genů, význam energie, prostředí. Doporučuji!

Bruce H. Lipton, Ph.D._Biologie Víry
Bruce H. Lipton, Ph.D._Biologie Víry_back

Zaříkávač nemocí
(J. Hnízdil)

Skvělá kniha Jana Hnízdila, která čtivým a logickým  způsobem nabízí vysvětlení, jak je nemoc propojena s našim chováním a myšlením a čím si nemoc přivoláváme. Za mě nejen doporučuji, ale považuji tuhle knihu za povinnou četbu, pokud chcete rychle pochopit souvislosti.

Blog_Kniha Hnizdil_0_Cover

Afirmace (J. Menděl)

S touto milou knížečkou jsem se seznámila na autorském čtení v příbramské knihovně. Občas si ji vezmu do ruky a potěším se trefnými postřehy. Vtipný je způsob čtení, jaký Honza navrhnul: namátkově knížečku otevřít. Funguje to! Vždy si otevřu to, co mě v daný moment potěší, nebo souvisí s tím, na co jsem myslela! Stejný recept jsem použila i pro vybrání citátů na blog.

Jan Mendel_Afirmace_ (Book front)

Mám díky své špatné krátkodobé paměti ještě jeden benefit navíc: čtu vše poprvé. Ještě se mi nestalo, že bych si knížku otevřela na nějaké stránce a řekla si, že už jsem to četla. Tudíž nemusím řešit, jestli jsem otevřela knížku na dané straně opakovaně. Pro ty z vás, kdo byste knížku četli stejným způsobem a měli přitom paměť v pořádku, jje dobrou zprávou to, že podle nálady či pokročení v poznání a získání nových životních zkušeností , vám i opakované přečtení některé z afirmací může evokovat nová spojení.

Knížku vřele doporučuji. Je hebká nejen na dotyk, ale pohladí vás i na duši.

 

Jan Mendel_Afirmace_ (duse klid)

Cesta ven ze šíleného světa (J. Menděl)

Cesta ven ze šíleného světa desky

Listy Olze
(K. Čapek)

 

Knížka dokazuje výjimečnou lásku Olgy a Karla a je stále aktuální,  přestože  korespondence je sto let stará. Přidávám speciální úryvek knihy o tom, jak je nastavení mysli nesmírně důležité pro uzdravení se.

 

Blog_Karel Čapek_Cover page

ZPRÁVY Z NITRA
(Z. Pohlreich)

 

Zdeňka čtivě vypráví svůj osobní životní příběh o sebelásce a překonání rakoviny prsu. 

Zdenka Pohlreich_Zprávy z nitra (1)
Zdenka Pohlreich_Zprávy z nitra (3)
Zdenka Pohlreich_Zprávy z nitra (2)